Nabór do programu ME310, edycja 2017/2018!!

Zapewne już słyszałeś co nieco o programie ME310...

Tak, to ten program, w którym przez 10 miesięcy, w międzynarodowej grupie studentów, możesz realizować najbardziej niesamowity projekt dla dużego przedsiębiorstwa.

Program, w ramach którego nauczysz się dostrzegać prawdziwe potrzeby rzeczywistych użytkowników i zamieniać je na przełomowe produkty lub usługi.

Program, w którym pozorna zabawa prostymi prototypami pozwoli ci błyskawicznie ocenić pomysły i dokonywać wyborów.

Program, w którym nauczysz się samodzielnie zarządzać budżetem projektu oraz swoim czasem, doświadczysz prawdziwej pracy zespołowej oraz wyzwań związanych ze skuteczną komunikacją na poziomie biznesowym.

Jedyny program, którym zakończysz prezentacją swoich osiągnięć w Palo Alto, samym sercu Doliny Krzemowej.

Być może jedyny program na PW, po którym nie wiemy kim się staniesz, ale z całą pewnością będziesz inną osobą. 

Jeżeli jesteś już od dawna zdecydowana/zdecydowany to aplikuj przez ten FORMULARZ REKRUTACYJNY*.

Jeżeli masz wątpliwości lub nie wiesz, czy to jest program dla Ciebie to... APLIKUJ*! Jeżeli tego nie zrobisz, nigdy nie poznasz odpowiedzi...

  * by wypełnić formularz trzeba zalogować się na konto google; jeżeli nie masz i nie możesz mieć takiego konta skontaktuj się z nami: rekrutacja.infox@pw.edu.pl

O co chodzi z całym tym ME310?

ME310 to cykliczny projekt opracowany i koordynowany przez Uniwersytet Stanforda. W ramach ME310 międzynarodowe zespoły studentów pracują nad wyzwaniami zgłoszonymi i sponsorowanymi przez partnerów biznesowych. Tematy mają charakter otwarty i często dotyczą wizji przyszłych produktów, usług lub rozwiązań o potencjale przełomowym dla danej dziedziny.

Rdzeniem pedagogicznym programu ME310 jest tzw. Stanford Design Innovation Process, który w znacznej mierze zasilił kulturę przedsiębiorczości Doliny Krzemowej. W sercu tego procesu leży przekonanie o tym, że wprowadzenie innowacji wymaga dogłębnego zrozumienia potrzeb użytkowników oraz otoczenia. Cały proces jest zatem ukierunkowany na użytkownika, często wymaga wyjścia poza strefę komfortu typowych przyszłych inżynierów i rozwinięcia elementów miękkich. Idea procesu jest oparta na fundamentach metodyki myślenia projektowego (Design Thinking).

Każdy zespół projektowy będzie składał się ze studentów z dwóch różnych uczelni z sieci Sugar Network, która obecnie obejmuje około 30 czołowych uczelni z obu Ameryk, Azji, Australii oraz Europy. W tej edycji Politechnika współpracuje z Politechniką Porto,  konkretnie z niesamowitym Porto Design Factory. Wybrańcy będą pracować w środowisku międzynarodowym wzajemnie inspirując się i motywując do nieszablonowego myślenia i podejmowania wyzwań. A nad grupami studenckimi sprawuje opiekę kadra dydaktyczna złożona z przedstawicieli członków Sugar Network. Jej zadaniem jest dostarczenie studentom warsztatu, narzędzi, wiedzy, metod oraz wsparcie całego procesu projektowego.

A o to mapa uczestników i sponsorów edycji 2016/2017 (jesteśmy sporo rodziną - plik ma 53MB!).

 

Co się będzie dziać w ciągu 10 miesięcy? 

Projekt trwa cały rok akademicki, w ramach którego studenci są zaangażowani pełno etatowo w jego realizację. W sercu metodyki leży również idea szybkiego prototypowania. Zgodnie z mottem: Fail early and fail often so you can succeed sooner, proces przewiduje realizację szeregu prototypów, począwszy od prototypów "niskiej rozdzielczości", zrealizowanych za pomocą prostych materiałów codziennego użytku, poprzez prototypy typu Dark Horse, do prototypów funkcjonalnych. Cały proces, przedstawiony na rysunku poniżej (w zbliżającej się edycji będą drobne modyfikacje! też się cały czas uczymy ;-)), kończy się prezentacją osiągnięć wszystkich zespołów i ich prototypów w sercu Doliny Krzemowej podczas Stanford Design Expe.

me310_schedule_2016_v2

Na potrzeby projektu studenci otrzymują przestrzeń w gmachu CZIiTT PW.

W tej edycji planujemy (choć nie może zagwarantować, że wszystko dojdzie do skutku):

  • udział w kick-off meeting w Kalifornii na początku listopada
  • około dwa wyjazdy do Porto, i wzajemnie dwa razy odwiedzą nas studenci z Porto
  • udział w final gala Stanford Design Expe wPalo Alto

Zazwyczaj dzieje się więcej, ale to będziemy dozować w trakcie projektu...

Studenci mają pokrywane koszty transportu, hotelu oraz komunikacji.

 

Jak wygląda rekrutacja? 

Rekrutacja wymaga wypełnienia formularza do dnia 13.IX. Następnie, w kolejnych dniach  będziemy zapraszać kandydatów na rozmowy indywidualne. Po zakończeniu tej rundy przewidujemy drugą rundę rekrutacji dla kolejnych nowych osób na podobnej zasadzie. Po zakończeniu drugiej rundy tworzymy zespoły i wtedy wszystko wiadomo!

Nie ma jednego profilu osoby, którą poszukujemy. To zespół jako całość jest ważny. Osoby muszą uzupełniać się zarówno pod względem kompetencji, jak i cech charakteru. Dobrze,  może jednak jest jeden wyznacznik idealnego kandydata - musisz umieć rozbudzić w sobie pasję do działania ;-).

 

Gdzie można dowiedzieć się więcej?

W tym roku współpracujemy z Politechniką Porto. Polecamy stronę naszego partnera poświęconą programowi ME310. A poza tym polecamy również youtube i hasło ME310. Pierwszych kilkadziesiąt stron w wynikach wyszukiwania powinno Wam co nieco rozjaśnić.

 

Na koniec mała prośba!

Będziemy bardzo zobowiązani za Waszą pomoc w rozpropagowaniu informacji o programie ME310 na PW i trwającym procesie rekrutacyjnym.

Zakończono rekrutację do programu ME310
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.